lej4
logo_06
Strona główna

Parafia

O parafii
Historia parafii
Biuro parafialne

Relikwiarz Św. Jana Pawła II
Patroni parafii

Grupy parafialne

Caritas

Schola Boromeusz & ERM

Parafialna Rada
      Duszpasterska

Informacje dla...

Rodziców dzieci
      przygotowujących się do
      I Komunii Św.

Kandydatów do Bierzmowania
Narzeczonych
Wsparcie budowy kościoła
NUMER KONTA PARAFII


"Na wiarę jako na najważniejszą rzecz, jakiej uczą nas relikwie św. Jana Pawła II wskazał abp Stanisław Gądecki w Kościanie podczas uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do kaplicy pw. św. Karola Boromeusza, patrona z chrztu Karola Wojtyły.

Metropolita poznański przewodniczył 24 października uroczystej Mszy św. w kaplicy pw. św. Karola Boromeusza w Kościanie, podczas której dokonał wprowadzenia relikwii świętego papieża do tej świątyni.

W wygłoszonej homilii abp Gądecki podkreślił, że "najważniejszą nauką, jakiej udzielają nam relikwie św. Jana Pawła II, te znikome cząstki człowieka, który żył w sposób heroiczny, jest wiara". Zaznaczył jednocześnie, że aby przyjąć tą naukę potrzeba nam pokornej postawy modlitwy i wniknięcia w życie i działalność tego wielkiego papieża.

Arcybiskup przypomniał też, że św. Jan Paweł II przekazał nam m.in. Katechizm Kościoła Katolickiego, który nazwał busolą dla katolików.

"Gdy wspólny język wiary zdawał się zacierać, w tym właśnie Katechizmie dał wykład katolickiej doktryny i zachęcił do wyznawania wiary w życiu publicznym" - zaznaczył kaznodzieja.

Abp Gądecki zauważył również, że "ten znakomity syn narodu polskiego" swoim "świadectwem wiary, miłości i odwagi apostolskiej pełnym ludzkiej wrażliwości" pomógł chrześcijanom na całym świecie, by nie lękali się być chrześcijanami, "byśmy nie lękali się prawdy".

Natomiast kościańskich parafian arcybiskup zachęcił do modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II, a jednocześnie do zastanowienia się nad naszą wiarą. "Prośmy św. Jana Pawła II, aby pomógł nam w naszym życiu dobrze, zbawiennie wykorzystać dany nam czas" - przekonywał abp Gądecki dodając, że problemem dzisiejszego człowieka jest przede wszystkim to, że traci czas na rzeczy niepotrzebne mu do zbawienia.

Relikwie krwi św. Jana Pawła II, które zostały wprowadzone do kaplicy w parafii pw. św. Boromeusza w Kościanie archidiecezja poznańska otrzymała od kard. Stanisława Dziwisza podczas archidiecezjalnej pielgrzymki dziękczynnej za beatyfikację papieża Polaka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, która odbyła się we wrześniu br.

Uroczystość wprowadzenia relikwii poprzedziły tygodniowe Misje Święte odbywające się w tej młodej wspólnocie parafialnej, którą oficjalnie powołał do istnienia metropolita poznański 1 stycznia 2010 r. mianując jej proboszczem ks. Pawła Pospiesznego. Została ona wydzielona z kościańskiej parafii pw. Ducha Świętego."

Fragment artykułu pochodził ze strony: http://ekai.pl/diecezje/x47473/abp-gadecki-relikwie-bl-jana-pawla-ii-ucza-nas-przede-wszystkim-wiary/ dzięki uprzejmości KAI.Tekst dokumentu poświadczającego wiarygodność relikwii św. Jana Pawła II


"Wszystkim i poszczególnym osobom oglądającym to pismo poświadczam i potwierdzam, iż na większą chwałę Bożą i dla uczczenia Świętych, niniejsza cząstka krwi błogosławionego Jana Pawła II Papieża, została przeze mnie złożona w okrągłym naczyniu wykonanym ze srebra i pozłacanym, dobrze zamkniętym i związanym jedwabnym sznurkiem koloru czerwonego i opatrzona pieczęcią Postulatora i przekazana z władzą posiadania i wystawiania dla publicznej czci wiernych, stosownie do norm Prawa Kanonicznego. Wiarygodność tego dokumentu opatruję własnoręcznym i postulatora podpisem i pieczęcią.

Stanisław kardynał Dziwisz
ks. prałat Sławomir Oder
Rzym, 1 maja 2011 roku".Msza św. i Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy przy relikwiach św. Jana Pawła II w każdą I środę miesiąca o godz. 18:00PROŚBA O WSAWIENNICTWO św. JANA PAWŁA II


"Janie Pawle II, nasz święty orędowniku,
wspomożycielu w trudnych sprawach.
Ty, który swoim życiem świadczyłeś
o wielkiej miłości do Boga i ludzi,
prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi,
w umiłowaniu obojga, pragnąc
pomagać innym.
Przez miłość i wielkie cierpienie,
ofiarowane za bliźnich,
co dzień zbliżamy się do świętości.
Pragnę prosić Cię o wstawiennictwo
w mojej sprawie. wierząc, że przez
Twoją wiarę, modlitwę i miłość
pomożesz zanieść ją do Boga.
Ufam w miłosierdzie Boże
i moc Twej papieskiej modlitwy.
Pragnę przez Jezusa i Maryję
za Twoim przykładem
zbliżyć się do Boga."

Ojcze nasz...
Zdrowaś Maryjo...
Chwała Ojcu...Msze Św.

  • dni powszednie: 18:00
  • niedziela: 9:00, 10:30,
    12:00 (z udziałem dzieci)

Czytania na dziśœ:


Katecheza dorosłych


Nabożeństwa

I soboty miesiąca
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca

Galeria


Parafialny Zespół Caritas


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: