lej4
logo_06
  STRONA GŁÓWNA
Intencje mszalne
Ogłoszenia parafialne

 HISTORIA PARAFII

Historia
Duszpasterze

 GRUPY PARAFIALNE

Ministranci
Młodzież
Parafialny Zespół Caritas
Schola Boromeusz
Żywy Różaniec

 SAKRAMENTY

Chrzest
Bierzmowanie
Eucharystia - Msze Św.
Spowiedź
Namaszczenie chorych
Kapłaństwo
Małżeństwo

 NABOŻEŃSTWA

Do św. Antoniego
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca
I sobota miesiąca
Do św. Jana Pawła II
Do św. Karola Boromeusza

 INFORMACJE

Biuro parafialne
Pogrzeb
Kontakt
     Wsparcie budowy kościoła

MAŁŻEŃSTWO

Formalności przedślubne

  Najpóźniej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu narzeczeni zgłaszają się do biura parafialnego z następującymi dokumentami:
 1. W przypadku gdy narzeczeni nie mieszkają w tutejszej parafii, a pragną zawrzeć sakrament małżeństwa w naszej parafii, należy dostarczyć zgodę na sakrament od Księdza Proboszcza z parafii zamieszkania (wystarczy od jednej ze stron) lub licencję (wówczas dokumenty kompletuje się w parafii zamieszkania, a na tej podstawie wystawia się wspomnianą licencję)
 2. Akt chrztu obojga narzeczonych (aktualny, tzn. nie starszy niż trzy miesiące). Nie jest on wymagany, jeżeli narzeczony(a) został(a) ochrzczony(a) w parafii, gdzie zostanie zawarty związek małżeński.
 3. Świadectwo ukończenia katechezy z zakresu szkoły średniej.
 4. Dowody osobiste narzeczonych
 5. Świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej.
 6. Zaświadczenie o uczestnictwie w trzech spotkaniach w Poradni dla Narzeczonych.
 7. W przypadku zawierania małżeństwa konkordatowego należy dostarczyć dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego (należy to uczynić nie wcześniej niż trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu ze względu na urzędową ważność dokumentu).
 8. Jeżeli kandydaci zawarli już związek cywilny przedstawiają stosowny dokument, w przypadku wdowców i wdów konieczny jest również akt zgonu zmarłego małżonka.
  UWAGA!
 • termin spotkania - (spisanie protokołu przedmałżeńskiego) należy wcześniej uzgodnić telefonicznie lub osobiście. W kolejności narzeczeni uczestniczą jeszcze później w dwóch dodatkowych spotkaniach: grupowo lub indywidualnie) na temat codziennego życia wartościami i wiarą, która cementuje ich związek małżeński oraz w spotkaniu liturgicznym tuż przed ślubem.
 • do spisania protokołu nie są wymagane wszystkie dokumenty. Niezbędne to poz. nr 1,2,3,4; pozostałe narzeczeni donoszą sukcesywnie.

Synod w naszej parafii


Caritas Archidiecezji Poznańskiej


Radio EmausTelewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: