lej4
logo_06
Strona główna

Historia parafii

Historia
Duszpasterze

Grupy parafialne

Ministranci
Młodzież
Parafialny Zespół Caritas
Schola Boromeusz & ERM
Żywy Różaniec

Sakramenty

Chrzest
Bierzmowanie
Eucharystia - Msze Św.
        • dni powszednie: 18:00
        • niedziela i uroczystości:
        9:00, 10:30, 12:00 (z
        udziałem dzieci)

        • święta zniesione: jak w
        tygodniu

Spowiedź
Namaszczenie chorych
Małżeństwo

Nabożeństwa

Do św. Antoniego
Nowenna do MBNP
I czwartek miesiąca
I piątek miesiąca
I sobota miesiąca
Do św. Jana Pawła II

Informacje

Biuro parafialne
Pogrzeb

Kontakt

     Wsparcie budowy kościoła
NUMER KONTA PARAFII

11.08.2019 | 19 Niedziela Zwykła

 1. W kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w środę wspomnienie św. Maksymilian Marii Kolbe, w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę wspomnienie św. Jacka.

 2. W poniedziałek ze względu na malowanie biuro parafialne będzie nieczynne. Za niedogodności serdecznie przepraszam.

 3. Tego dnia o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy w sierpniu pragną ochrzcić swoje dzieci. Serdecznie zapraszam.

 4. We wtorek po Mszy św. dodatkowe modlitwy do św. Antoniego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Tego świętego.

 5. Przypominam, że biuro Parafialnego Zespołu Caritas otwarte jest w każdy wtorek od godz. 17.00 do 17.30.

 1. W środę zapraszam na Msza św. i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się za dobrodziejów naszej kaplicy.

 2. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. tego dnia jak w niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Jak co roku będzie można je nabyć przed Kościołem.

 1. Przypominam, że biuro parafialne jest czynne w ciągu tygodnia od wtorku do piątku pół godziny po Mszy św. wieczornej.

 2. Przypominam, że została wprowadzona w naszej parafii przed Mszą o godz. 18.00 półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Możliwość adorowanie Pana Jezusa będzie możliwa w ciągu tygodnia za wyjątkiem tych dni gdzie obowiązuje porządek niedzielny. Serdecznie zapraszam drogich parafian do wspólnej modlitwy.

 3. W sobotę o godz. 16.00 odbędzie się Msza św. Dożynkowa w Pianowie

 4. Przy figurze św. Antoniego można nabyć prasę katolicką: min. "Przewodnik Katolicki", "Mały Przewodnik" dla dzieci oraz "Misyjne Drogi".

 1. Parafialny Zespół Caritas organizuję wyjazd 16 września br. dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z naszej parafii na doroczna Archidiecezjalną Pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej na Świętej Górze w Gostyniu. Koszt 25 zł. Zapisy w trakcie urzędowania biura PZ Caritas we wtorki od 17.00 do 17.30 oraz po Mszach świętych w niedzielę w zakrystii. Więcej informacji na ulotkach przy figurze św. Antoniego.

 1. Bardzo dziękuję za ofiary składane w czasie nabożeństw oraz te na konto parafialne z przeznaczeniem na rozbudowę naszej kaplicy. Dziękuję także za przekazane dary na stół proboszczowski. Bóg zapłać.

 2. Bardzo serdecznie proszę o sprawdzenie intencji wywieszonych w gablocie i w naszych mediach społecznościowych. Jeśli jest jakiś błąd proszę o poinformowanie. Ostatnio niestety się wkradł i dlatego bardzo serdecznie przepraszam Pana Adriana i jego całą rodzinę za moja pomyłkę. Przepraszam.

 1. Wszystkim drogim parafianom oraz gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego nadchodzącego tygodnia. Szczęść Boże.
Czytania na dziś:


Caritas Archidiecezji Poznańskiej


Radio Emaus
Telewizja LUMEN


Fundacja Pro Publico

projekt i wdrożenie: Maciej Rychter

Dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kościana strona boromeusz.koscian.pl może być bezpłatnie zarejestrowana jako subdomena w domenie koscian.pl. Strona zyskuje na tym nie tylko łatwy do zapamiętania adres, ale podkreśla przynależność parafii do regionu.

Logowanie

login:
hasło: